Elifîn Yeri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

filistin aglıyor............ ben ne yapıyorum

3 posters

filistin aglıyor............ ben ne yapıyorum Empty filistin aglıyor............ ben ne yapıyorum

Mesaj tarafından akın_33 Ptsi Ara. 29, 2008 12:18 pm

nasılsınız baylar bayanlarrahatınız yerinde miyoksa saçma sapan şeylei dert edinmeye devam mı ediyorsunuzne oldu sevgiliniz mi terk etti,yoksa eşiniz size bugün çiçek almadımı yada siz bayan tırnağınız mı kırıldı,eşiniz eve az mı para bırakıyor ve siz beyefendi işinizde memnun değilmisiniz,maaşınız mı az.kredi kartlarınız nefsinizi doyurmuyormu,arabanızın modelimi geçiyor,eviniz fazla lüks değilmi,cep telefonunuzun kamerasımı yok.bırakın artık nefsinizi bunlarla doyurmayı.siz bunlarla dertlenirken,uzaklarda bir yerlerde bir çocuk ışığa hasret kaldı,ısınmaya,huzura,kafasında bombaların geçmediği günlere hasret kaldı.hastanede bir hasta ölümünü bekliyor bir elektrik kesintisinin ardından.küçük filistinli bir bebek yaşama savaşı veriyor küvezde.çocuklar aç kalmak üzere.bizlerin çöpleri ise artık yemeklerle dolu,israf almış başını gidiyor.patavatsızca,umursamazca yaşıyoruz,nefes alıyoruz.aldığımız her nefesin hesabını unutarak yaşıyoruz.ama orda uzaklarda nefes almaya çalışan birileri var.hatırladınız mı baylar bayanlar.onların derdi ne lüks arabalara binmek,ne de lüks evlerde yaşamak.onlar sadece huzur istiyorlar,yaşamak,nefes almak istiyorlar.çocuklarının ölmesini istemiyorlar.her gün filistinde bir nesil yok oluyor ve biz sadece seyrediyoruz.haberlerde izliyoruz ve yazık deyip geçiştiriyoruz belkide.dua etmek kalbimiz çatlarcasına dua etmek geliyor mu aklımıza hiçderdimiz filistin oldu mu hiçbaşımızı ellerimizin arasına alıp bir an yandımı yüreğimiz ağlayan bir çocuğun gözyaşlarında.yitirdik mi kendimizi mescid-i aksanın içinde.ağlıyor filistin,ağlıyor mescid-i aksa,ağlıyor bir bebek ve biz tv karşısında gerile gerile çatlarcasına gülüyoruz,kahkahalarımız karnımızı ağrıtana kadar gülüyoruz.peki kalbimiz çatlarcasına ağlıyormuyuz kardeşlerimize.hani demişti peygamberin ey müslümanmüminler bir beden gibidir.neresine bir iğne batsa bütün beden acır.acıdımı bedeniniz bir filisitn ölüm döşeğinde kıvranırken.ve diyor:sizden öncekilerin çektiklerini çekmeden öleceğinizi mi zannediyorsunuzbunun bedelini şimdi filistin,ırak,afganistan vs... ödüyor.bizse rahat koltuklarımızda,yataklarımızda horul horul uyuyoruz.bu öyle bir uyku ki kalplarimiz bile uyumuş.artık bu gaflet uykusundan uyanmanın vakti değil midir
ve bir uyarıalmaya devam etmeyin abd ve israil mallarını.bırakın kullandığınız ürünler kalitesiz olsun ama müslüman kardeşinizi vurmasın yeter ki.abd nin ülkemize soktuğu amvey,avon vs. para tarikatlarına artık yardım etmeyi bırakalım.müminler az bir para karşılığında dinlerini ve kardeşlerini satmamalı.cebinizdeki telefona varana kadar dikkat edin ve dua edin.işte bizim elimizden bunlar gelir.ve herkes uygularsa bunu onların maddiyatına büyük bir darbe vurabiliriz.
ve şaron nerdesinölmedin mi hala ,veremedin mi hala ızdırabını öldürdüğün çocukların,insanlarınfişini çekmediler mi,yoksa ondan mı azdı etrafındaki askerlerin.ondan mı filistin karanlığa mahkum edildi,hastanelerdeki hastalar ölüme terkedildi.ölüm döşendesin,ömrün bir fişe bağlı ve fişini ALLAH çekecek ve ipini de.sen cehenneme bitmez tükenmez bir yakacak olacaksın.ızdarabın hiç bitmesin şaron,ızdırabın etrafınada azap olsun.sana bakanlar fişini çekmek için can atsın.ve en güzeli seni en adaletli olana havale etmek.

akın_33
Deneyimli üye
Deneyimli üye

Erkek

filistin aglıyor............ ben ne yapıyorum Empty Geri: filistin aglıyor............ ben ne yapıyorum

Mesaj tarafından akın_33 Ptsi Ara. 29, 2008 12:21 pm

ALLAHım müslümanları uyandır,filistindeki çocukları israil firavunundan koru.attıkları her bir taş bomba olarak dönsün israilin başına.ebabil kuşlarının bıraktığı taşlar misali...ALLAHım karanlıktan ve zorluktan kurtar kardeşlerimi.ALLAHım nurunla aydınlat kardeşlerimi,görünmez ordularını yolla onlara.eyüp misali sabır ver,süleyman misali güç ver.bizi kafirler topluluğuna karşı muzaffer eyle....aminn..amin..velhamdülillahi rabbil aleminn...
Sad Sad

akın_33
Deneyimli üye
Deneyimli üye

Erkek

filistin aglıyor............ ben ne yapıyorum Empty Geri: filistin aglıyor............ ben ne yapıyorum

Mesaj tarafından PaRs Ptsi Ara. 29, 2008 1:31 pm

akın_33 demiş ki:ALLAHım müslümanları uyandır,filistindeki çocukları israil firavunundan koru.attıkları her bir taş bomba olarak dönsün israilin başına.ebabil kuşlarının bıraktığı taşlar misali...ALLAHım karanlıktan ve zorluktan kurtar kardeşlerimi.ALLAHım nurunla aydınlat kardeşlerimi,görünmez ordularını yolla onlara.eyüp misali sabır ver,süleyman misali güç ver.bizi kafirler topluluğuna karşı muzaffer eyle....aminn..amin..velhamdülillahi rabbil aleminn...
Sad Sad

AMİN Sad
PaRs
PaRs

Erkek
Ruh Halim : filistin aglıyor............ ben ne yapıyorum Pusuda10

Mesaj tarafından iclal Salı Ara. 30, 2008 9:34 am

İSRAİL MALLARI
1- Sen Lıkır Lıkır Coca Cola içerken israil, Filistin ve Lübnan'da Tıkır Tıkır çocuklarımızı katlediyor.

2- Senin kullandığın her yahudi ürününde israile katkı payı kesintisi yapılıyor ve israil senin aldığın o ürünülerden sağlanan katkı payı ile ekonomisini güçlendiriyor silah alıyor ve müslümanları katlediyor.

3- Senin içtiğin her bir marrlboro camel vs.. sigaralarından çektiğin her bir nefeste ortadoğuda bir nefes sönüyor.

4- Temel felsefeleri : Dünya üzerinde yaşanan terör ve anarşi olaylarının temelinde Siyonist Yahudi hareketi yatmaktadır. Terör, anarşi ve vurgunculuk, Siyonist Yahudi idealinin gerçekleşmesi için oluşturulan bir zemin, atılan bir adımdır. Siyonist Yahudi'nin dünya egemenliği idealinin gerçekleşebilmesi için diğer milletler ya uyuyacak derecede sarhoş olacaklar ya da önlerine konacak mesellerle öyle bir meşgul olacaklar ki, böylece kendi hâllerine düşecekler ve Siyonistlerin yaptıklarını görüp analiz etmeye vakitleri olmayacaktır.

5- İsrail Devletinin kurucusu Ben Guryon'un "Dünyanın ne söylediği umurumda bile değil. Önemli olan bizim varolmamızdır. Bir Yahudinin hayatı karşılığında ödenecek bir bedel olduğunu bilmezlerse varolamayız. Tek gerçek budur." Sözleri ile nasıl bir zihniyetin ürünlerini kullandığımızın farkına vamayacakmıyız hala.

6- Eğer insanlar din adına yardım isterlerse onlara yardım etmemiz gerekir. Bu desteğin vasıtası düşmanın mallarına uygulanacak tam bir boykottur. Mallarının alınmasında kullanılan her lira, kuruş vs. Sonunda Filistin'deki kardeşlerimiz ve çocuklarımızın kalplerine sıkılan bir kurşuna dönüşmektedir. Bu nedenle, mallarını satın almayarak onlara yardım etmemek bir yükümlülüktür (İslam düşmanlarına). Onların mallarını satın almak zorbalığa, zulüme ve şiddete destek olmak demektir. Onlardan mal satın almak onları güçlendirir; bizim görevimiz onları mümkün olduğunca zayıf düşürmektir. Bizim yükümlülüğümüz Kutsal Topraklardaki direnen kardeşlerimizi mümkün olduğunca güçlendirmektir. Eğer kardeşlerimizi güçlendiremiyorsak, düşmanı zayıflatmak gibi bir görevimiz var demektir. Eğer onları güçsüz düşürmenin tek yolu boykot ise, onları boykot etmemiz gerekmektedir.

7- Hz. Ali, Allah kendisinden razı olsun, şöyle demiştir: "Üç düşmanınız vardır; sizin düşmanınız, sizin düşmanınızın arkadaşları ve sizin arkadaşınızın düşmanları." Amerika günümüzde sizin arkadaşlarınızın düşmanı olmaktan da ötedir; kendilerini İsrail için yok edebilirler. Dünya çapındaki İslam Ümmeti 1.3 milyarlık nüfusu ile ABD ve şirketlerini boykot ederek onlara zarar verebilir. Bu dinimizin bize yüklediği bir sorumluluktur ve Allah'ın yoludur. Başka ülkelerden bir alternatif ürün olduğu halde Amerikan veya İsrail ürünleri satın alan her Müslüman haram bir davranış içine girmektedir. Açıkça büyük bir günah işlemektedirler.

8- Eğer bu son israil teröründen sonrada hala kullanıyorsak yahudi ürünlerini, yazıklar olsun bize yazıklar olsun kendine Elhamdülillah Müslümanım diyen kişilere Yazıklar olsun o Marrlboro sigarasından bir nefes çekenlere Yazıklar olsun Lıkır Lıkır Coca Cola içenlere...
iclal
iclal
Deneyimli üye
Deneyimli üye

Kadın
İş/Hobiler : kitap okumak
Ruh Halim : filistin aglıyor............ ben ne yapıyorum Kaygil10

Mesaj tarafından iclal Cuma Ocak 02, 2009 5:31 pm

Allah Azze ve Celle
Zalimleri Kahhar ismiyle kahretsin...
Amin... Elfü, Elfü, Amin...
Ben Filistin'li Çocuk .. !!
filistin aglıyor............ ben ne yapıyorum 024ku

Ben Filistinli çocuk…

Sizin yuvanız gibi sıcacık,
Benim de yuvam vardı ufacık.
Siz ne kadar şanslısınız!
Rüyalarınız bile şen, şakrak,
Ben ise rüyamdan bile ağlayarak,
Gece uykumun arasında,
Uyanıyorum korkarak!
Siz yaşadınız mı hiç?
Top mermileri arasında bağırarak,
Tankların altında ezilirken,
Korkuyla uykudan uyandığınızı,
Gördünüz mü hiç?

filistin aglıyor............ ben ne yapıyorum 28ju2

Gündüz böyle, gece böyle, rüyada böyle,
Hangisi gerçek, hangisi düş,
Bilmiyorum ben de.
Ben böyleyim işte,
Ben, Filistinli çocuk! …

Sımsıcak yuvalarınızda,
Anneniz, babanız, kardeşleriniz,
Neşeyle yaşıyorsunuz siz.
Ya ben? Ya ben nasılım? ...
Zindanlarda sürünen,
Haylini bile unuttuğum babam! ...
Kim bilir nerede? ...
Yaşıyor mu acaba?

filistin aglıyor............ ben ne yapıyorum April_19_04_A_Palestinian_detained_child_at_an_Israeli_check_point_in_Hebron_Photo_by_Nayef_Hashlamoun

Üzülüp ağladığım zaman,
Gelip başımı okşayan,
Göz yaşlarımı silen bir babam olsaydı! ...
Ama yok artık benim babam!
Çünkü ben, babası zindanlarda çürüyen,
Ona ağıtlar yakıp üzülen,
Filistinli çocuk! ...

filistin aglıyor............ ben ne yapıyorum 18pivk1

Elinize bir diken batsa,
Bir yeriniz kesilse, kanasa,
Hele kolunuz, bacağınız kırılsa,
Canınız nasıl yanar! ...
Nasıl ağlarsınız değil mi acı acı! ...
Ya ben nasılım?

İşte ben buyum,
Ben, Filistinli çocuk!
Benim acılarımı ancak,
Ağaçlar, kuşlar kadar,
Duyabiliyor musun sen? ...

filistin aglıyor............ ben ne yapıyorum Foto-arsiv_toplum_cocuklar_tutuklanancocuk_300_0

Nerde buzullar arasında sıkışıp kalan
Balinaları kurtarmaya çalışanlar? ...
Nerede petrole batan kuşlara,
Üzülüp ağıtlar yakanlar?
Nerede sokak köpeklerine acıyıp,
Onlara yardıma koşanlar? ....

filistin aglıyor............ ben ne yapıyorum Www_antoloji_com_776082_872

Bir balina, bir kuş, bir köpek kadar,
Benim de değerim var.
Yıllardır dinmedi gözyaşım,
Ben hep ağlıyorum!
Göz yaşlarım bile kurudu,
Tıpkı çöller gibi!
Sen benim gözlerimden yaşların,
Aktığını mı sanıyorsun?
Senin gördüklerin gözyaşı değil,
Onlar, gözyaşı yerine akan,

filistin aglıyor............ ben ne yapıyorum 5158

Sizler gülüp oynayın,
Halay çekip türkü çağırın!
Balinalara yardıma koşun,
Petrole batan kuşları kurtarın!
Onlar için göz yaşı dökün!
Köpekleri kurtarın siz! ...

filistin aglıyor............ ben ne yapıyorum Hebron_child_abuse

Belki de hiçbir zaman,
Artık olmayacak babam! ...
Keşke ben de sizler gibi,
Koşup "Baba! " diyebilseydim…
Kollarına atılıp, sarılsaydım boynuna,
Oyunlar oynasaydım onunla.

filistin aglıyor............ ben ne yapıyorum 400_0___10000000_0_0_0_0_0_israeli_soldier_points_his_gun_at_a_palestinian_child_in_hebron_city__file_2007

Bir kuş, bir köpek, bir balina kadar
Bana yardıma koşmayanlar!
Ben inlerken zulüm altında,
Ben ezilirken tanklarla,
Kollarım kırılırken taşlarla,
Herkes bana seyirci kalıyorsa,
Utansın bütün insanlık!
Utansın bütün dünya!

filistin aglıyor............ ben ne yapıyorum Palestinian_kids_are_seen.sized

İsrailli askerler tarafından,
Kolları taşlarla kırılan,
Bacakları tekmeyle, dipcikle ezilen,